סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
שתפו ברשת

רגולציה וממשל

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה פועלת לקידום תחום הבנייה הירוקה באמצעות ליווי ותמיכה במהלכים רגולטיביים שנועדו להרחיב את תפוצתה ולהרחיב את יישומו של התקן הישראלי לבנייה ירוקה. במקביל, פועלת המועצה למנוע החלטות אשר שעשויות לפגוע בתחום זה בישראל.

Regulation_1

נייר עמדה בנושא הצעת חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית

בימים אלו, בהם משבר הדיור מהווה את אחד האתגרים המרכזיים איתם מתמודדת הממשלה, אנו מאמינים כי הדרך לפתרון המשבר הינה באמצעות קידום פתרונות ארוכי טווח ליצירת אזורי מגורים איכותיים לתושבי מדינת ישראל. מרכיב מרכזי להשגת יעדים אלו הינו עידוד תהליכי התחדשות עירונית הכוללים הפניית הבינוי לתחומי הערים הקיימות, הגדלת צפיפות הבנייה, ניצול משאבי קרקע קיימים,
שימוש בתשתיות קיימות ושיפורן ועידוד עירוניות, תכנון בר קיימא ובנייה ירוקה.

למידע נוסף לחצו כאן

____________________________________________________

 

ישראל ושינויי האקלים

ביוני 2015 הושק מסמך מדיניות האקלים. בכתיבת המסמך היו שותפים כ-18 ארגונים שונים וביניהם המועצה הישראלית לבנייה ירוקה. המסמך מכיל 15 פרקים העוסקים בנושאים מגוונים בעלי השפעה על נושא האקלים, כמו גם המלצות ליישום מדיניות בהתאם.

למסמך מדיניות "ישראל ושינויי האקלים- הצעת מדיניות לממשלת ישראל, בחינת אדפטציה ומיטיגציה" לחצו כאן
למאמר בנושא הסכם האקלים- הטוב, הרע והלא נודע- מבט מפוכח על הסכם האקלים שנחתם בפאריז ותרומתה האפשרית של הבנייה הירוקה לחצו כאן

____________________________________________________

נייר עמדה הטמעת בנייה ירוקה

לקראת כינונה של הממשלה ה-34, שלחנו דף עמדה על שוק הבנייה הירוקה בישראל על החסמים ועל הפעולות שעל הממשלה הקרובה לקדם. נייר העמדה נשלח לחמישה שרי ממשלה- שר האוצר, השר להגנת הסביבה, שר הבינוי, שר האנרגיה והמים ושר הפנים, בבקשה להיפגש ולקדם את הנושאים הללו בקדנציה הקרובה.

לנייר העמדה להטמעת בנייה ירוקה לחצו כאן

____________________________________________________

קידום התקן הישראלי לבנייה ירוקה

התקן הישראלי לבנייה ירוקה מהווה את הסטנדרט המתקדם לבנייה ירוקה בישראל ואנו במועצה מבקשים לעודד את ההטמעה והיישום שלו. במסגרת זו אנו פועלים להרחבת חלקי התקן באמצעות ניסוח חלקים ייעודיים עבור מבני תעשייה ועבור מתחמי תעשייה, אנו משתתפים בדיוני הרביזיה לתקן ובדיונים בנוגע לחלק החדש שנועד להסמיך מבני 'גרעין ומעטפת' שמתקיימים במסגרת מכון התקנים, וכן אנו תומכים בהטמעת התקן באמצעות כתיבה של מדריך טכני אשר מפרט את הדרכים באמצעותם ניתן לעמוד בדרישות התקן.

למידע אודות התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281 לחצו כאן

____________________________________________________

ניסוח כלי מדידה לשכונות מקיימות

אנו מעמיקים את הפעילות שלנו בניסיון לקדם מרחב בנוי איכותי יותר וזאת באמצעות פיתוח כלי מדידה (Rating Tool) לשכונות מקיימות. כלי מדידה זה מנוסח בשיתוף אסטרטגי עם משרד הבינוי במטרה  לעודד פיתוח ובנייה של שכונות איכותיות וירוקות יותר למעננו ולמען הדורות הבאים.

למידע המלא לחצו כאן

____________________________________________________

אימוץ התקן לבנייה ירוקה ברשויות המקומיות של פורום ה-15

המועצה שותפה בוועדת ההיגוי לגיבוש ההמלצות להטמעת התקן ברשויות פורום ה-15. אנו במועצה רואים חשיבות רבה בתהליך זה אשר מהווה אבן דרך משמעותית ליישום רחב של התקן לבנייה ירוקה בישראל.

לאתר פורום ה-15 בנושא בנייה ירוקה לחצו כאן

____________________________________________________

קבינט הדיור הממשלתי: במרץ 2014 התכנס קבינט הדיור הממשלתי בראשות שר האוצר כשמטרתו היא הורדת מחירי הדיור. ישנה הסכמה גורפת על כך שהמטרה ראויה אך אחד הרעיונות שעלו בפורום זה היה לצמצם את התקינה בנושא הדיור – דבר אשר היה עשוי לפגוע ביישום והטמעת התקן לבנייה ירוקה. המועצה ניהלה פעילות פוליטית ותקשורתית מוצלחת שסייעה למנוע פגיעה זו.

לנייר עמדה של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה שנכתב עבור קבינט הדיור הממשלתי לחצו כאן
להחלטת הממשלה בנושא קידום בנייה ירוקה בישראל לחצו כאן

____________________________________________________

הסדרת תחום המים האפורים: המועצה שותפה למאמציה של הקואליציה למחזור מים אפורים בישראל להסדרת תחום זה בישראל.

לאתר הקואליציה למחזור מים אפורים לחצו כאן
להצעת חוק שימוש חוזר במים אפורים, התשע"ד לחצו כאן

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה