סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
בתל אביב (מסלול המצעד יפורסם בקרוב)
שתפו ברשת

מצעד האקלים 2019 - SAVE THE DATE

מידע כללי:
מצעד האקלים הוא האירוע הסביבתי הגדול ביותר בישראל, ואחד ממצעדי האקלים הרבים המתרחשים ברחבי העולם סביב יום כדור הארץ. באירוע זה צועדים יחדיו מדי שנה אלפי תושבים, בתי ספר, אמנים, חברות עיסקיות, רשויות וארגונים, שמובילים ומובילות מציאות סביבתית וטובה יותר. במצעד האקלים הזה, נצעד כולנו יחד לקריית הממשלה כדי להשמיע קול ברור מול כל ממשלה שתקום: משבר האקלים הוא עובדה שיש עליה קונצנזוס בקהילה המדעית, הוא מסכן את כולנו, ועלינו לפעול עכשיו, במדיניות ברורה ונחושה.  בין הפעילויות: דוכני מידע לציבור, מיצגי ענק, נאומים, הופעות, צעדה משותפת ועוד.
הקריאה שלנו:
זה 100% בידיים שלנו
100% אנרגיה מתחדשת – נותנים לשמש לעבוד
הפחתה מיידית של פליטות גזי החממה הגורמות למשבר האקלים והשקעה במעבר מהיר וצודק ל-100% אנרגיה מתחדשת.
פירוט: יש להחליף את הגז הטבעי ולבזר את הכוח באמצעות הקמת גגות סולאריים בבעלות הציבור. השקעה באנרגיה נקייה תיצור אלפי מקומות עבודה בבנייה ושדרוג תשתיות ההולכה וייצור חשמל, חיזוק והרחבת מערכת התחבורה הציבורית, בנייה ירוקה מוכוונת התייעלות אנרגטית, ומעבר לתחבורה חשמלית.
100% אוויר נקי וסביבה נקייה מזיהום
החלפת התעשיות המזהמות, ובראשן מתחם בז"ן והתעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה, בתעשיות נקיות.
פירוט: הגורמים לשינוי האקלים לא רק מחממים את הכדור שלנו, אלא פוגעים בקהילות ברחבי הארץ. עלינו להילחם על הזכות של כל אדם ואישה לנשום אוויר נקי, לשתות מים נקיים ולחיות ולעבוד בסביבה נקייה מזיהום אוויר, מים וקרקע.
100% שמירה על הים, הטבע ובעלי החיים
הגנה על מרחבי המחיה והשטחים הפתוחים, על שמורות טבע – בהן הסביבה הימית והחופית – ועל בעלי החיים.
פירוט: משבר האקלים פוגע לא רק באדם, אלא במערכת האקולוגית כולה. עלינו לפעול להגנה על מרחבי המחייה והשטחים הפתוחים, הגנה על שמורות טבע בהן הסביבה הימית והחופית, ושחרור בעלי החיים, מתוך הכרה כי הטבע ובעלי החיים אינם משאב לניצול בידי האדם, אלא רכיב מבין הרכיבים בחיים המשותפים בארץ.
100% צדק חברתי – הזדמנויות כלכליות עבור כולם וכולן
על כולם וכולן ליהנות מגישה שווה לבריאות, דיור בר השגה, ולתעסוקה המאפשרת קיום בכבוד
פירוט: צדק אקלימי הוא צדק חברתי הוא צדק כלכלי. לכולם ולכולן, בדגש על קהילות מוחלשות שסבלו לאורך השנים מאסונות טבע, פגיעה של החברות המזהמות ומדיכוי כלכלי-אתני, מגיעה הזדמנות ליהנות ממיליארדי השקלים בהשקעות הציבוריות והפרטיות שיצאו לטיפול והתמודדות עם משבר האקלים, לא רק למאיון העליון.
100% הגנה על עובדות ועובדים
יש להבטיח כי העובדות והעובדים, המשפחות והקהילות, שהם עמוד השדרה של הכלכלה והחברה הישראלית, יהיו חלק משמעותי ממנגנוני קבלת ההחלטות במקרים של סגירת מפעלים מזהמים או שינויי כוח אדם עקב פיתוחים טכנולוגים.
פירוט: יחד עם מעבר צודק ל-100% אנרגיה מתחדשת, עלינו להבטיח כי העובדות והעובדים, המשפחות והקהילות, שמהווים את עמוד השדרה של הכלכלה והחברה הישראלית יהיו חלק משמעותי ממנגנוני קבלת ההחלטות בתהליך המעבר במקרים של סגירת מפעלים מזהמים או שינויי כוח אדם עקב פיתוחים טכנולוגים. בתוך זאת תמיכה מלאה בתנאי העסקה הולמים, פיצויי שכר עבור כל עובדת ועובד, כמו גם השקעה משמעותית בהסבה מקצועית ודאגה לתעסוקה חלופית. כמו כן, עמידה על כך שכל מקום עבודה חדש שנוצר כדי להתמודד עם משבר האקלים יהיה חייב להיות מאוגד או שתהיה לעובדיו הזכות להתאגד ללא הפרעה, תוך הבטחת שכר מתגמל, ביטחון תעסוקתי ומעורבות גבוהה של העובדים בעיצוב מקום העבודה.
100% שיתוף פעולה וסולידריות
חיזוק המנגנונים שיאפשרו שיתוף פעולה וקשר עם מדינות האזור, ויאפשרו קידום פתרונות בתחום האקלים.
פירוט: מתוך הכרה בחיוניותה של סולידריות בין הקבוצות השונות המופלות לרעה ומודרות מהשתתפות בתהליכים הפוליטיים, ובין העמים השונים היושבים באזור, כבסיס ותנאי לחיים המשותפים. משבר האקלים מצריך פתרונות אזוריים בתחומים כגון אנרגיה והמים, ועל כן עלינו לנצל הזדמנות זו לחזק את המנגנונים הדמוקרטיים שיאפשרו שיתוף פעולה ואת הקשר עם מדינות האזור, שיאפשרו קידום פתרונות אלו.
לו"ז:
9:30-11:15 התכנסות דוכנים בגן מאיר
11:15-12:30 יציאה לצעדה לקריית הממשלה
12:30-13:30 עצרת בקריית הממשלה עם דוברות ואמנים
דוברות ואומנים – יתעדכן תוך כדי תנועה. כרגע: פרטים בקרוב

קישורים להשתתפות במצעד:
*הרשמה כארגון מוביל במצעד >> http://gg.gg/irgunim
*הקמת דוכן בגן מאיר (בעלות של 500 ש"ח) >> http://gg.gg/duhan
*דף מידע והרשמה לגופי חינוך >> http://gg.gg/educationinfo

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה