סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

Charles Renfro

בודדים הפרויקטים הארכיטקטוניים שהופכים בן לילה לאייקון המושך אליו מיליוני מבקרים. נדירים עוד יותר פרויקטים מעין אלה הממוקמים במטרופולינים מתויירים בעולם שרוויים במבנים מתויירים ועל כל אלה, נדיר למצוא פרויקט המשלב בתוכו מרכיבים סביבתיים וחברתיים. לכן ההצלחה של ה-High line בניו יורק היא כה יוצאת דופן, ביכולת להפוך מתחם מוזנח שעמד לפני פינוי והריסה לפנינה של שטח ציבורי פתוח, ציר הליכתי ירוק המשלב תרבות, בילוי ומרגוע, באופן ששינה את המרחב העירוני סביבו ואחת מהאטרקציות העכשוויות המרכזיות של העיר ניו יורק.

אנו גאים ונרגשים לספק את הבמה המרכזית בכנס השנה ל Charles Renfro, שותף במשרד Diller Scofidio + Renfro, המשרד האחראי על תכנון פרויקט מזהיר זה. מאז הקמתו בשנת 1979, רשם המשרד שורה של הישגים יוצאי דופן שהפכו אותו לאחד המשרדים המובילים בניו יורק. רשימת הפרויקטים הבולטים תחת המשרד ארוכה במיוחד. בניו יורק לבדה מעורב המשרד בחידוש מרכז לינקולן לאומנויות, בשיפוץ ובהרחבה של בית הספר ג'וליארד, בהרחבת מוזיאון ה-MoMA ובהקמתם של שורה של מבנים באוניברסיטת קולומביה. בארה"ב ובעולם, הפירמה אחראית לעיצוב מוזיאון Broad לאומנות בלוס אנג'לס, המוסד לאומנות עכשווית בבוסטון (המוזיאון הראשון שנפתח בעיר מזה 100 שנה), למוזיאון של תמונה וקול בריו דה ז'נרו, פארק Zaryadye במוסקבה ועוד ועוד.

האופי המיוחד של הפירמה המגדירה עצמה כ "סטודיו לעיצוב אינטרדיסיפלינרי המשלב ארכיטקטורה, אמנות חזותית ואומנויות הבמה" זיכה אותה בהכרה ובהערכה רבה על ידי אדריכלים ומובילים בתחום ובשורה ארוכה של פרסים והוקרות ובכלל זה, של קרן מקארת'ור שהעניקה לפירמה את אות ההוקרה הרם ביותר של הקרן בשנים 1999-2004. מנימוקי הפרס: "הפירמה יצרה צורה אלטרנטיבית של ארכיטקטורה אשר מאחדת עיצוב, ביצוע ושימוש במדיה אלקטרונית יחד עם תאוריה וביקורת תרבותית וארכיטקטונית… עבודתם משרטטת את העובדה כי ארכיטקטורה, כאשר היא נצפית בתור הביטוי הפיזי של היחסים החברתיים, אינה רק מבנים".

Renfro הצטרף לפירמה בשנת 1997 והפך לשותף שלישי בשנת 2004. את השכלתו רכש באוניברסיטת Rice והמשך בתואר שני בארכיטקטורה מאוניברסיטת קולומביה. כיום הוא משמש כפרופסור אורח בשני מוסדות אלה.

בואו להאזין לו מדבר בין היתר על הפרויקט המיוחד של ה-High line ותפיסתו הייחודית לתפקיד הארכיטקטורה בעיצוב סביבת חיינו בהווה ובעתיד.

לאתר המשרד: www.dsrny.com

סרטון יו טיוב המציג את תפיסתו של Renfro בעולם הארכיטקטורה:

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה