סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
שתפו ברשת

שיפוץ ירוק

שיפוץ ירוק

שיפוץ ירוק משמעו חידוש הדירה באופן המיטיב עם הסביבה, משפר את בריאות הדיירים ומעלה את איכות תנאי השהיה והמגורים. מטרת השיפוץ הירוק היא להפחית את צריכת המשאבים של הדירה ובתוך כך לחסוך עלויות תפעול ותחזוקה לדיירים ולהפוך את הדירה לבריאה ונעימה יותר. יישומם של מספר עקרונות ורעיונות יכול לשפר באופן משמעותי את הנוחות והבריאות של דיירי הבית ולהביא לחיסכון של מאות שקלים בשנה בחשבונות החשמל והמים.

לקורס שיפוץ ירוק ולקורסים נוספים לחצו כאן

על שיפוץ ירוק במוסדות חינוך לחצו כאן

למדריך המלא לשיפוץ ירוק לחצו כאן

שיפוץ ירוק על קצה המזלג

  • ניצול התאורה הטבעית
  • ניצול אנרגיית החום של השמש
  • בידוד קירות, חלונות ופתחים
  • התקנת אמצעים ומערכות לחיסכון בחשמל ולשיפור היעילות האנרגטית
  • התקנת אמצעים ומערכות לחיסכון במים 
  • שימוש בחומרים ובמוצרים בריאים וידידותיים לסביבה
  • ניצול האוורור הטבעי ושיפור איכות האוויר בבית 
  • מניעת לחות, עובש וטחב 
  • ניהול יומיומי יעיל וידידותי לסביבה 

 

יתרונות בריאותיים

1. צמצום פליטת רעלים מחומרי הבנייה: אחד הגורמים המשמעותיים המשפיעים על בריאותם של דיירי הבית הוא היקף הפליטה של רעלים מחומרי הבנייה, צבע, דבקים, חומרי איטום וכדומה בחללים הפנימיים של הדירה. הבנייה הירוקה מעודדת שימוש בחומרים, במוצרים וברהיטים שאינם פולטים רעלים או קרינה מסוכנת, ולכן אינם פוגעים בבריאות הדיירים.

2. אור טבעי: הבנייה הירוקה משתמשת באור טבעי, הידוע כבעל השפעות חיוביות על בריאות האדם ועל מצב רוחו, להארת חלל המבנה. ניצול האור הטבעי חוסך גם בעלויות הכרוכות בשימוש בתאורה מלאכותית.

3. אוורור טבעי: מבנה ירוק מאופיין באוורור איכותי ובתחלופת אוויר יעילה הגורמת לתחושה נעימה, מסלקת אוויר רווי בפחמן דו חמצני ומצמצמת את הצורך בקירור בקיץ.

4. בידוד אקוסטי: בידוד הדירה מפני מפגעי רעש חיצוניים או כאלו שמקורם בדירות סמוכות משפר את תחושת הנוחות של הדיירים ומעלה את איכות החיים.

חיסכון כלכלי

לאור העלויות ההולכות וגדלות של החשמל והמים בישראל, גובר הצורך בהתייעלות ובחיסכון. שיפוץ ירוק תורם לצמצום משמעותי של צריכת החשמל והמים וכתוצאה מכך עלויות התפעול של הבית פוחתות. כמו כן, שיפוץ ירוק הינו השקעה לטווח ארוך. מבנים ירוקים נמכרים במהירות רבה יותר ובדרך כלל מחירם בשוק גבוה יותר ממבנים בעלי נתונים דומים שאינם ירוקים.

האם שיפוץ ירוק יקר יותר? 

השיפוץ הירוק ברובו אינו יקר יותר משיפוץ רגיל ודורש תכנון מראש, עירוב אנשי המקצוע המתאימים, ותשומת לב בבחירת מוצרים ומערכות.

אלמנטים פשוטים וזולים– ניצול אופטימלי של אור השמש, אוורור טבעי והצללות נכונות של הפתחים בקיץ ובחורף, משפרים במידה ניכרת את איכות החיים במבנה בעלות כספית נמוכה.

אלמנטים יקרים אך משתלמים– שיפור הבידוד התרמי של הבית (קירות, פתחים, גגות ורצפות) יהיה כרוך בתוספת עלות, אך זו תקוזז תוך מספר שנים בזכות החיסכון בצריכת החשמל השוטפת.

 

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה