סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
שתפו ברשת

מערכת איקלום גיאותרמית

מערכת איקלום גיאותרמית

מערכת גיאותרמית הינה מערכת המבוססת על החלפת חום עם האדמה על-ידי הזרמת מים במערכת צינורות סגורה. מכיוון שטמפרטורת הקרקע הינה קבועה (בישראל כ-20 מעלות צלסיוס). המערכת הגאותרמית בנויה מצינורות היורדים לעומקים של כמה עשרות מטרים באדמה וחוזרים בחזרה למבנה. בצינורות זורמים מים המתקררים או מתחממים (בהתאם לעונת השנה) על ידי האדמה עד לטמפרטורה של 20 מעלות וחוזרים למבנה כדי לקררו או לחממו.

לקורסים בנושא ולהכשרות נוספות לחצו כאן

מערכת גיאותרמית מבוססת על חילוף חום עם האדמה ומעלה את היעילות האנרגטית ב – 50% ביחס למערכות מבוססות אוויר וב– 70% ביחס למערכות חימום מסורתיות. משרד האנרגיה האמריקאי מעריך את החיסכון האנרגטי שבשימוש במערכות אקלים גיאו-תרמיות בין 30% ל- 70% ובנורווגיה מעריכים כי הרחבת השימוש בהן יפיק בשנת 2020 בין 10 ל-14 טון וואט לשעה.

הנחת הצנרת מתבצעת על ידי חפירה אנכית לעומק של כמה עשרות מטרים, או על ידי חפירה אופקית לעומק של מספר מטרים, תלוי באופי הקרקע ובעומס החום הדרוש.

ניתן ליישום מערכת צינורות גיאותרמיים במבנים חדשים ובמבנים קיימים. יתרונות השימוש במערכות גיאו תרמיות:

חילוף החום המתבצע באדמה מבטל את הצורך ביחידת עיבוי חיצונית כאשר לכך ערך אסתטי ואקוסטי.
עלות התפעול קטנה ברבע עד חצי מעלות תפעול מערכת רגילה; למערכת גיאותרמית אין נזילות, ריחות או סכנת שריפה, ותוחלת החיים שלה היא כ-50 שנה.
אין בה שימוש בגז או בנפט ששריפתו פולטת פחמן דו-חמצני.
ממדידות וניתוחים שבוצעו בישראל מוערך החיסכון האנרגטי ב 50% ומעלה. התקנתה של מערכת גיאו-תרמית בישראל ניתן לראות במרכז המבקרים של רמת הנדיב. בעולם: "מיין טוואר"- פרנקפורט, שדה התעופה של אוסלו, הכנסייה הלותרנית במיניאפוליס, עמותת הדיור בשכונת נוטינגהאם בלונדון ועוד.

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה