סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

ערים חכמות

ערים חכמות

ערים חכמות הערים תופסות רק 2% משטח כדור הארץ, אך למעלה מ-70% מהפעילות הכלכלית במדינות מתפתחות ויותר מ-90% מהפעילות הכלכלית במדינות מפותחות מתבצעת בערים. רוב רובה של פעילות זו צורכת משאבים ואנרגיה ולכן למעלה מ-85% מפליטות גזי החממה בעולם מקורן בערים.

לכנס השנתי של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה – בניין שכונה עיר לחצו כאן

קיימים נסיונות רבים להגדיר מהי 'עיר חכמה'. ככלל מדובר בעיר השואפת לייעל את התפעול השוטף ולשפר את החוסן העירוני, את המצב הכלכלי, את מידת הקיימות ואת איכות החיים של התושבים. זאת בעזרת אמצעים לאיסוף ולעיבוד מידע המשמשים כתומכי קבלת החלטות. אמצעים אלו עשויים להיות אמצעים טכנולוגיים ודיגיטליים, חיישנים, מערכות אוטומציה ועוד, אך גם עשויים להיות אמצעים לשיתוף התושבים בקבלת החלטות. בעזרתם ניתן לצמצם משמעותית את צריכת האנרגיה, לצמצם פליטות פחמן  וליצור מקומות תעסוקה חדשים.

ממחקר עדכני של חברת מקינזי העולמית עולה כי בחירת אסטרטגיות חכמות לערים יכולה לתרום להישגים כלכליים וסביבתיים בהם: צמצום של כ-20% בפקקי התנועה (אשר אחראים רק בישראל לעלויות ישירות ועקיפות העומדות על קרוב ל-15 מיליארד ₪ בשנה), צמצום של כ-80% בפחת המים (עלות הפחת מוערכת בישראל בכ-250 מיליון ₪ בשנה), צמצום של כ- 40% בפסולת (עלויות מוערכות בעשרות מיליארדי שקלים בשנה) ועד ל-50% צמצום בצריכת האנרגיה.

נכתב בשיתוף אדר' ומתכנן רפי רייש.

שתפו ברשת
עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה