סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

שכונות בנות קיימא

על הפתיח הזה של שכונת חיים הרבה מאתנו גדלנו. בואו נראה מה יש לנו ב 1:30 דקות של מציאות אחרת מזמנים אחרים: תחושת סולידריות וקהילתיות? יש. קידום כלכלה מקומית? יש. עירוב שימושים של מגורים, מסחר ותעשיה? יש. תחושת בטחון ושקט אישי? יש. אז מדוע כל כך מעט שכונות חדשות בישראל מגשימות את התפיסה השכונתית הנהדרת הזו?

בכנס השנתי שלנו ניתן במה מיוחדת לכלי המדידה לשכונות מקיימות שמהווה כלי ידידותי לעיריות ולמתכננים לתכנון שכונות כדי להפוך אותן לבריאות, ירוקות ואיכותיות יותר.

קרן שווץ, מנהלת תחום מחקר ופיתוח במועצה מבהירה על הנחיצות שבכלי המדידה: "שכונות חדשות שנבנות בימים אלו הן תוצר של תכנון הנשען על תפיסה תכנונית פרברית שרווחה מזה עשורים בעולם המערבי – שכונות לינה שאין בהן שימושים מעורבים של שטחי מסחר, תעסוקה ופנאי לצד המגורים. שכונות אלה לרוב מנותקות מהעיר בתוכה נבנו, הן מוטות רכב פרטי, מקשות על פיתוחה של תחבורה ציבורית ברמת שירות גבוהה, והרחובות אינם מעודדים הליכתיות. כתוצאה, שכונות אלה מייצרות דפוס בינוי בזבזני במשאבים ואינן  מסוגלות לספק שירותים ברמה נאותה לתושבים. בכדי לשנות מגמה זו פיתחנו במועצה כלי עזר שיאפשר למהנדסי עיריות, מתכננים ויזמים להתגבר על הכשלים שבתכנון שאינו עונה לצרכי התושבים, ולתכנן שכונות התומכות בעירוניות".כלי המדידה נבנה בשיתוף משרד הבינוי, עירב שורה של מומחים ויועצים מהארץ ומהעולם וכולל שלושה פרקים עיקריים: תשתית ובינוי, מרחב טבעי וציבורי ושימוש יעיל במשאבים. בימים אלו נבחן הכלי בשורה של פיילוטים ברשויות ובכנס השנתי יוצגו הממצאים והתובנות מיישום הכלי ברשויות.

שכונת חיים אינה רק שם של סדרה אלא שאיפה של כולנו – לחיות בשכונה בה חיים, משגשגים ונהנים מהסובב אותנו. הצטרפו לכנס ויחדיו נעצב את השכונות של המחר.

 

הרשמה לכנס

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה