סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

חילופים במועצה הישראלית לבנייה ירוקה

יעל ביגון חן | מנכ"לית יוצאת

חברים יקרים,
בנובמבר 2019 הגעתי לנהל את המועצה הישראלית לבנייה ירוקה אחרי שהכרתי את פעילותה בעבודתי בשיכון ובינוי והתרשמתי מאוד. לא תיארתי לעצמי עד כמה מגוונת, מקצועית ורבה הפעילות. אי אפשר להאמין שכל כך מעט אנשים עושים ומשיגים כל כך הרבה. הכרתי צוות ושותפים חכמים, מסורים, מלאי תשוקה ומחויבות לחזון הבנייה הירוקה.
מי חשב שבשנה וחצי אלה נצטרך להתמודד כולנו עם מדינה ללא ממשלה, ללא תקציב ועם משבר קורונה עולמי.
לפני שש שנים הכרתי לראשונה את המועצה הישראלית לבנייה ירוקה ואת תחום הבנייה הירוקה בכללותו. מיד הבנתי שמצאתי מקום שיאפשר לי להביט בעיניי ילדיי ולהתגאות במקום העבודה שלי ובעשייה. במהלך שש השנים האחרונות ביצעתי מספר תפקידים שהאחרון בהם היה סמנכ"לית תפעול והכשרות. בכל תפקידי, תמיד שאפתי לקדם את המועצה, להגדיל את מעגלי ההשפעה, לחזק את קהילת החברים ולתרום להובלת התחום בקרב אנשי מקצוע כך, הגדלנו את מספר ההכשרות, הרחבנו את קהלי היעד והעמקנו בנושאים שונים מעולמות התכנון והבנייה. מעבר להכשרות הקלאסיות כגון קורסים וסדנאות, יזמנו תחרויות, תכנית מנהיגות, סיורי למידה מקצועיים בארץ ובחו"ל .קראו עוד..

טל מילס | מנכ"לית נכנסת

חברות וחברים,
לפני שש שנים הכרתי לראשונה את המועצה הישראלית לבנייה ירוקה ואת תחום הבנייה הירוקה בכללותו. מיד הבנתי שמצאתי מקום שיאפשר לי להביט בעיניי ילדיי ולהתגאות במקום העבודה שלי ובעשייה. במהלך שש השנים האחרונות ביצעתי מספר תפקידים שהאחרון בהם היה סמנכ"לית תפעול והכשרות. בכל תפקידי, תמיד שאפתי לקדם את המועצה, להגדיל את מעגלי ההשפעה, לחזק את קהילת החברים ולתרום להובלת התחום בקרב אנשי מקצוע כך, הגדלנו את מספר ההכשרות, הרחבנו את קהלי היעד והעמקנו בנושאים שונים מעולמות התכנון והבנייה. מעבר להכשרות הקלאסיות כגון קורסים וסדנאות, יזמנו תחרויות, תכנית מנהיגות, סיורי למידה מקצועיים בארץ ובחו"ל ועוד. האמונה שלי בשיתופי פעולה חוצי מגזרים וסקטורים הרחיבה את סל הפעילות, רתמה אנשי מקצוע נוספים לתחום ופרצה לקהלים חדשים. בתוך כך, חיזקנו את קהילת החברים של המועצה והוספנו ערך עבור הקהילה. כל זאת לא היה קורה ללא צוות העובדים המסור של המועצה שפועל  ללא לאות לקדם את תחום הבנייה הירוקה, המרחב הציבורי הבנוי ואת ההשפעה שלהם על פליטות הפחמן, נושאים כה חשוב לקיום שלנו ושל ילדינו .קראו עוד..

אדר' אלון יצחקי | יו"ר ועד מנהל יוצא

כמה מילים לסיכום תקופה,
מרגש לסכם תקופה של עשור כחבר בוועד המנהל של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, מתוכה ארבע שנים כיו"ר הוועד המנהל. מעבר למחויבות ולאחריות המתלווה לתפקיד זה, הייתה זו עבורי חוויה מעשירה וזכות להוביל וללוות את צוות המועצה בפעילות עשירה של מיזמים ופעילויות מגוונות אותם מובילה המועצה בהצלחה מרשימה.
בתקופה האחרונה נאלץ ארגוננו להתמודד מול האתגרים הרבים אשר הביאה עימה מגפת הקורונה. פעילות ענפה של הדרכות, קורסים וסיורים מקצועיים בארץ ובעולם הוקפאו. מיזמים ושיתופי פעולה רבים אשר היוו את ליבת פעילותינו נעצרו בשל אי בהירות והססנות של גורמים רבים במשק שהאטו פעילותם.
על אף אתגרים אלו והקשיים שנערמו בדרך הצליח ארגוננו להתגבר, לשנות ולהתאים עצמו ואת אופי פעילותו למציאות משתנה זו. 
מרגש לסכם תקופה של עשור כחבר בוועד המנהל של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, מתוכה ארבע שנים כיו"ר הוועד המנהל. מעבר למחויבות ולאחריות המתלווה לתפקיד זה, הייתה זו עבורי חוויה מעשירה וזכות להוביל וללוות את צוות המועצה בפעילות עשירה של מיזמים ופעילויות מגוונות אותם מובילה המועצה בהצלחה מרשימה.קראו עוד..

 

אדר' חן שליטא | יו"ר ועד מנהל נכנס

אני גאה ונרגש להכנס לתפקיד יו"ר המועצה הישראלית לבניה ירוקה.
אנו חיים בתקופה שכל מה שנגיד לגביה ישמע כקלישאה, אולם משבר האקלים הוא האיום הגדול ביותר שידעה האנושות עד כה.
הארועים הדרמטיים של השנה האחרונה שעדיין לא הסתיימו ברחבי העולם, בעצם פותחים חלון הזדמנויות הסטורי להגדרה מחודשת של יחסי הגומלין בין האדם לטבע. אנחנו אולי קצת יותר צנועים, וקצת פחות מלאי ביטחון שהמין האנושי חסין בפני הכל ועכשיו קיימת ההזדמנות להתוות מסלול חדש שיהיה מסלול נכון יותר ויאפשר חיים ברי קיימה לדורות הבאים.
אני מאמין שהתמזל מזלנו להיות על המגרש ב-Money Time. זו זכות גדולה- אבל מעבר לכך- אחריות עצומה !
אני מאמין שהפעולות שנעשה ב-9 השנים הבאות בדרך לעמידה ביעדי 2030 יהיו בעלות משמעות יותר ממה שאנחנו מסוגלים לדמיין. אני מאמין ברוח הישראלית של תעוזה, חדשנות, ועקשנות שתאפשר לנו להיות מובילים!.קראו עוד..

 

 

 

 

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה