סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

דבר מנכ"ל – דורון ערוסי מנכ"ל חברת אקו-בילד

 

כחברה חדשה יחסית בענף הבנייה הישראלי ובעולם הבנייה הירוקה, מה הביא אותך כיזם לעסוק בתחום?

באמתחתי ניסיון של מעל ל-20 שנה בהקמת מיזמים בארה"ב ובעשור האחרון גם בישראל, אולם הסיפור עם אקו-בילד הוא שונה. חיפוש אחר רעיונות חדשים הביא אותי להיחשף לשיטת הבנייה של חברת Nudura  הקנדית וההבנה כי קיימת כאן לא רק הזדמנות עסקית יוצאת דופן אלא גם הזדמנות ערכית – חברתית וסביבתית. מהסיבה הזו מצאתי עצמי נרתם כל כולי להצלחת החברה ולשינוי ממשי של סביבת החיים בה אנו גרים. אמנם החברה קיימת רק 4 חודשים אבל בזמן הזה הספקנו כל כך הרבה, בהחדרת המוצר לשוק הישראלי ובהכרה סביבנו כי באמצעות שיטת הבנייה האקולוגית המתקדמת שמציעה חברת Nudura אפשר להביא לתוצאות מרחיקות לכת לרווחת כולנו.

 

היכן אתה מזהה את התועלות החברתיות והסביבתיות שבשיטה?

מדובר בשיטה שהוכיחה עצמה בשוק העולמי בכלל ובמיוחד באנגליה, צרפת, קנדה וארה"ב ולא בכדי זכתה לחיקויים רבים. לשיטה של Nudura שורה של תועלות סביבתיות, החל משימוש בפלסטיק ממוחזר במלואו  והפוליסטירן שניתן למחזור ב-100%, דרך יתרונות מוכחים הכוללים ויתור על שימוש בקלקר שידוע כפולט רעלים וכלה בערכי בידוד תרמי ואקוסטי גבוהים ובעמידות יוצאת דופן בהשוואה לשיטות הבנייה המסורתיות שמוכרות לנו עד היום. המרכיב האחרון רלוונטי במיוחד בהתמודדות בעת אירועי אקלים קיצוני שהתחזיות מנבאות שפנינו לשם. לצד תועלות סביבתיות אני גאה בתועלות החברתיות של השיטה – הפשטות והקלות היחסית שבבנייה מאפשרת שילוב של נשים וגברים כאחד בתהליך והדגש אצלנו הוא ציוני ביכולת להעסיק חיילים משוחררים בעבודה מועדפת על פני כוח אדם זר שהופך למיותר. בנוסף, היותה של השיטה בנייה קלה, מזרזת ומקצרת את תהליך הבנייה ומובילה לחסכון משמעותי בעלויות הפרויקט ובכך, אנו משפיעים לחיוב על יוקר המחיה בכלל המשק. וכל זאת מבלי לפגוע באיכות המוצר המוגמר אלא ההיפך, בשיפור משמעותי באיכות.

 

כיצד אתה מתרשם מהיכולת של חברה עם מוצר חדש לחדור לשוק הישראלי?

אקו בילד אמנם עושה את צעדיה הראשונים בשוק הישראלי אבל חשוב לזכור שחברת Nudura זכתה להכרה עולמית בזכות שיטת הבנייה שהיא מביאה עמה, הכולל ניסיון של  מעל 50 שנות פעילות ובפריסה של מעל ל-80 מדינות שונות מסביב לעולם. עובדה זו בצירוף התכונה של החברה להתחדש מדי יום ולהתאים את השיטה והמוצרים לאופי הספציפי של השווקים השונים בהם היא פעילה, מביא למסלול קצר ויעיל יחסית בהכרה של הרשויות ביתרונות של השיטה, אם זה מול מכון התקנים או בהכרה מצד המכון לחקר הבנייה שבטכניון. בנוסף, אנו זוכים לרוח גבית ממשרדי ממשלה שגם כן מכירים ביעילות השיטה ואנו מקווים שאהדה זו תתורגם לעבודה מקיפה יותר בשטח. שלב זה מאתגר משום השמרנות היחסית שממנו סובל הענף בישראל ועקב כך, מזמן חדירה ארוך באופן יחסי. יחד עם זאת, מרכיב זה לא מרפה את ידינו, אנחנו כאן כדי להוביל לשינוי ממשי.

 

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה