סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

דבר המנכ"ל-אלי כהן כהן, תרמוקיר תעשיות (1980) בע"מ

ü    מה הביא אותך להתעסק בנושא הבניה הירוקה?

אני באופן אישי שאבתי וחוויתי את נושא הקימות עוד מבית הורי ובביקור שערכתי בשוודיה שהשפיע עלי רבות. תרמוקיר לאורך כל שנות פעילותה הייתה בחזית העשייה בתעשיית המוצרים לבנייה וענף הבנייה, כמו הבאת תפיסת חומרי הבניין המוכנים לישראל בתחילת שנות ה-80' והטמעת תפיסת האיכות והסדרת התקינה. במהלך העשור הראשון של שנות האלפיים היינו עסוקים בתהליכי התייעלות ושיפור אשר בבסיסם עמדו צמצום ההשפעות הסביבתיות על ידי ניצול יעיל של משאבי אנרגי וחומרי גלם והפחתת הפסולת. מכאן מקומה הטבעי של תרמוקיר בהובלת הבנייה הירוקה בישראל.   

ü       מה העתיד בשוק הבניה הירוקה בישראל?

הבנייה הירוקה כבר הופכת להיות חלק מהמיינסטרים של הבניה בישראל, בין היתר בזכות אימוץ תקן הבנייה הירוקה על ידי פורום ה-15 והתפתחות התקנים לבידוד תרמי. האתגר העיקרי הניצב כיום בפני כל העוסקים בנייה ירוקה הוא להבטיח שהמבנים שיבנו אכן מתקדמים בכך שהם יתנו מענה לצרכים של הבעלים והמשתמשים בו בהיבט איכות הבנייה, איכות החיים וההשפעות הסביבתיות הכוללות.  

ü       טיפ איך מצליחים בתחום

בנייה ירוקה מחייבת מצד שילוב של חשיבה ופעולה לטווח ארוך עם פעילות של כאן ועכשיו תוך הקפדה על חיבור והקשבה לצרכים של הלקוחות שלך.  

ü      איך הממשלה צריכה לקדם את הנושא

הממשלה צריכה להתוות מדיניות ארוכת טווח ברורה ויציבה אשר תאפשר למגזר העסקי לזהות את ההזדמנויות העסקיות ולממש אותם. לצד זאת הממשלה כאחד הגורמים המובילים בייזום של בנייה בישראל צריכה להבטיח שכל פרויקט שהיא יוזמת יבנה לפי עקרונות הבנייה הירוקה ויעמדו בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות.

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה