סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

דבר המנכ"ל - אייל ירון / מנכ"ל ובעלים של חברת "בית תרמי"

בית תרמי – בנייה יעילה לצרכים עכשוויים ועתידיים

בנייה ירוקה במימושה המוצלח באה לספק מענה לאתגרי ענף הבנייה בהווה, ביכולת להביא לאיכות ועמידות של המבנה לאורך זמן ובכך, להבטיח את היותו עדכני ומוצלח גם כעבור שנים.

אייל ירון, כמנכ"ל והבעלים של "בית תרמי" – חברה צעירה יחסית בענף המספקת בנייה תרמית, כיצד שיטה זו עונה על צרכי ההווה והעתיד?

בית תרמי הוקמה ב-2014 אולם היא נשענת על ידע וניסיון רחבים הן ברמה האישית, כבן למשפחת יצרנים בענף הבנייה והן בהיבט של שדרוג ועדכון של שיטה מוכרת, היא ה-ICF (Insulating concrete form) – שיטה מוכחת לבנייה תרמית שבעולם כבר קיימים מיליוני מבנים שנבנו באותה השיטה בעשורים האחרונים.

למעשה, אנחנו מציעים שדרוג של השיטה והפיכתה לכדאית מבחינה כלכלית ובכך אנחנו משיגים שורה ארוכה של תועלות המתייחסות לאתגרים הניצבים לפנינו בענף הבנייה. בפועל, עבור הדיירים, הפתרון שלנו מציע מבנה בתפקוד גבוה המביא לחסכון משמעותי בצריכת החשמל, שומר על רמות אקוסטיקה גבוהות במיוחד, מוגן מפני תופעות של סדקים ומספק עמידות גבוהה מפני רעידות אדמה – כל אותם יתרונות שבנייה בשיטת ICF מספקת.  גם עבור הקבלן או היזם התועלת בשימוש בפתרון אותו אנו מציעים היא רבה , בזכות החסכון בעלויות כוח אדם ומתן מענה למצוקת כוח האדם בענף, לצד קיצור משמעותי בזמן הבנייה של עד 40% בבניית השלד.

מהו בעצם הפתרון שאתם מציעים?
ICF הוא תבנית המורכבת משתי פלטות של קלקר דחוס (פוליסטירן מקוצף) כשבאמצע קיר בטון, תבנית הדומה במהותה לבנייה הירושלמית. למרות הותק בשיטת בנייה זו הקיימת בהצלחה בעולם מזה חמישה עשורים, עד כה מאות בודדות של מבנים נבנו לפיה בישראל, עקב עלויות גבוהות. "בית תרמי" שינתה כל זאת באמצעות פטנט בלעדי המבוסס על השיטה. השינוי המהותי הוא בחסכון משמעותי המושג באמצעות צמצום השימוש בכוח אדם מקצועי ובקיצור זמני הפרויקט, גם אם מחשיבים את עלות החומרים הקיימים בשיטה.

הגאווה הגדולה שלנו היא שבזמן קצר יחסית של פעילות הצלחנו להביא לעניין הולך וגובר בענף לשימוש בפתרון אותו אנו מציעים ולהטמעת החשיבות שבבנייה תרמית ויעילה. בנוסף, היכולת שלנו לספק פתרון לצרכי ההווה, לא רק בבנייה חדשה אלא גם בבנייה קיימת – באמצעות מענה לתמ"א 38, מספק ערך מוסף גבוה לענף בהווה ובהסתכלות עתידית שנים קדימה. היכולת לספק מענה מלא בהווה ובהסתכלות טווח ארוך מוביל בראייתנו למימוש מיטבי של התפיסה הירוקה.

www.bait-termi.co.il

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה