סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

דבר המנכ"ל - משה קפלינסקי / מנכ"ל חברת נשר מפעלי מלט ישראליים

מה הביא את נשר להתעסק בנושא הבניה הירוקה?
נשר רואה בבנייה ירוקה מרכיב מרכזי בבניית חוסנה הסביבתי של מדינת ישראל. בכדי לנצל עד תום את יכולותיה היצרניות של נשר ואת שאיפותיה התמידיות לספק סוגי מלט בעלי ביצועים סביבתיים משופרים, עלינו לסייע לבניית מודעות גם בהמשך שרשרת הערך בענף הבנייה.

מה העתיד בשוק הבניה הירוקה בישראל?
עתידו של שוק הבניה הירוקה בארץ תלוי, בראש ובראשונה, ביכולת של היצרניות לספק חומרי בניה איכותיים המתאימים כתשתית לבניה ירוקה. אנו בנשר עוסקים רבות בשנים האחרונות בהגדלת השימוש בחומרי גלם חליפיים ובדלק חליפי (RDF). בכך, לא רק שאנו מפחיתים את ההשפעות הסביבתיות בתהליך הייצור ואת המדרך הפחמני של המלט, אנו גם מספקים עבור המדינה פתרונות קצה לפסולות תעשייתיות וביתיות, ומייצרים לשוק הבניה חומר גלם איכותי המהווה תשתית לבניה ירוקה.

טיפ איך מצליחים בתחום
הצלחה בתחום המלט ככלל, ובייצור מלט ירוק בפרט, מחייבת ראיה לטווח ארוך. הקמת מפעל ה-RDF, למשל, העמידה אותנו בפני התמודדות ארוכה עם גורמי תכנון, רגולציה, ומשאבים כספיים רבים. אך אין לנו ספק כי בראיה ארוכת שנים, אנו פועלים בכיוון הנכון ליצירת מצב של win-win סביבתי וכלכלי.

איך הממשלה צריכה לקדם את הנושא?
לצערנו, למרות השאיפה שלנו לפיתוח סוגי מלט חדשניים ומשופרים, אנו נתקלים בבעיה מוכרת ליזמים בישראל – רגולציות מסורבלות, לעתים צולבות ולעתים מגבילות ללא נימוקים ענייניים. אלו מונעים מאיתנו את מימוש מלוא הפוטנציאל, הן בשימוש בפסולת כאנרגיה חלופית והן בשילוב חומרי גלם תעשייתיים להם אנו זקוקים לטובת פיתוח מלט עם מדרך פחמן נמוך יותר (דוגמת הצורך ביבוא אפר פחם). אימוץ של תקנים ונהלים אירופאיים כלשונם (ללא מגבלות והחמרות מקומיות מיותרות) יסייע לנשר בפרט, ולמדינת ישראל ככלל, לעשות קפיצת מדרגה בתחום הבניה הירוקה.

www.nesher.co.il

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה