סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

Oliver Heath – כשטבע וארכיטקטורה נפגשים

עיצוב ביופילי הוא עיצוב שמחובר לטבע, מקבל השראה ממנו ומשלב אותו בתהליך העיצוב ליצירת חלל טבעי, בריא ומתקדם באיכותו. אנו גאים לארח את Oliver Heath מהמובילים בעולם בעיצוב ביופילי בכנס השנתי שלנו. ל-Heath ניסיון עשיר בתכנון ובעיצוב חללים המקבלים השראתם מהטבע. דרך עבודתו פורצת הדרך באה לידי המחשה בשורה של מבנים של תאגידי ענק דוגמת יונילוור, מבני מגורים ומבני ציבור דוגמת מוזיאונים. המאפיין את התכנון שלו הוא היכולת לעצב חללים המשלבים טבעיות, בריאות ותחושת רוגע ואלה משפיעים על המוני צרכנים באמצעות תוכניות של עיצוב פנים ו"עשה זאת בעצמך" בערוצי הטלוויזיה בבריטניה, כמו גם בשורה של ספרים שפרסם על עיצוב ביופילי ומקיים.

"האתוס המסורתי למבנים בני קיימא מתמקד באנרגיה, בצמצום השימוש במשאבים ובהתייעלות" מציין Heath באתר האינטרנט שלו ומוסיף "אולם מחקרים מצביעים על כך שהגישה 'הטכנית' יכולה לשפר ב-1% בלבד את הוצאות העסק ומכאן שהיא לא יכולה לספק יתרון משמעותי עבור עסקים. במציאות, 90% מהוצאות העסק המוכרות מקורן במשאבי כוח האדם, כפי שנחשף בהתפתחותה של גישה אלטרנטיבית לזו הטכנית השמה את האדם במרכז".

מכאן, שהתמקדות בצרכי האדם יש בכוחה לשפר את ההיבטים הפסיכולוגיים הקשורים ל-well being, לצד שיפור הפרודוקטיביות, היצירתיות והפחתת צריכת האנרגיה דרך שינוי התנהגותי. מסקנות אלו נתמכות על ידי מחקרים ובדיקות שנעשו על ידי צוותו של Heath בפרוייקטים של הפירמה.

את המושג 'ביופיליה' תבע הפסיכולוג האמריקאי Edward O Wilson במהלך שנות ה-80, כאשר צפה כי עלייה בשיעורי האורבניזציה מובילים לניתוק מהעולם 'הטבעי'. מכאן, שעם הגידול במעבר לערים בעולם המפותח ובעיקר במתפתח, הביופיליה הופכת למרכיב מפתח לבריאות ול-well-being בסביבה הבנוייה.

רוצים להתנסות בעבודתו מקרוב? הרשמו לכנס עוד היום.

קבלו טעימה ממה שיש ל-Heath להציע בעיצוב פנים בריא ומתקדם:

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה