סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
בית אמות פלטינום, אפעל 25, קריית אריה פתח תקוה
שתפו ברשת

יום עיון להעשרה והרחבה בנושא ניהול ותכנון נגר עילי ואגני

תא מים וביוב והאיגוד הישראלי למים

מזמינים אתכם ליום עיון להעשרה והרחבה בנושא ניהול ותכנון נגר עילי ואגני

מרכז יום העיון : אינג' ירון בן ארי

הכמות השנתית הממוצעת של מי נגר, הזורמים לים התיכון, מגיעה ל-160 מיליון מטר מעוקב. מדובר במשאב מים גדול, שבפוטנציה אפשר להפיק ממנו מגוון תועלות הידרולוגיות, סביבתיות, חברתיות וכלכליות, שאינן מתממשות בשל כשלים בניהולו. הטיפול בנגר ”נופל בין הכיסאות" של משרדים ממשלתיים, רשויות ניקוז ורשויות מקומיות; גבולות האחריות והסמכות אינם ברורים וחסרות הסכמות בדבר דרכי המימון של תשתית חיונית זו. מבחינה מקצועית, עדיין שלטת במקומות רבים הגישה המסורתית, הרואה בנגר ”מים מזיקים", שיש לסלקם במהירות האפשרית מן השטח המפותח. זאת בניגוד לתובנה שהתגבשה בשני העשורים האחרונים, כי יש לנהל את הנגר לשם השגת מטרות רבות ומגוונות, אשר מניעת נזקי הצפות היא רק אחת מהן. הגישה החדשה פותחה בטכניון, תוך אינטראקציה עם גישות חדשניות במדינות אחרות, ואומצה במסמך המדיניות שהוכן עבור תכנית האב למשק המים. היא מבוססת על תר”מ – תכנון רגיש למים – אשר מדגיש את התועלות הטמונות בנגר לטובת האדם והטבע, ומחייב התחשבות מרבית בתנאים מקומיים, טבעיים ואנושיים. ניהול נגר בגישת תר”מ נועד להשתלב בתכניות פיתוח אזוריות, עירוניות ושכונתיות וגם בתכנון פרטני של בניינים ציבוריים ובנייני מגורים.

מטרת יום העיון 
הקניית ידע ומתן כלים לעוסקים בתחומי הטיפול בנגר ברמה המקומית והאגנית  עם דגש הן על נושאי העבודה היום יומית אך גם על נושאי המעטפת בהם נוגעים במסגרת העבודה בתחום. יום העיון יתן מענה מקצועי ויבחן פתרונות להבנת הנחיות ופתרונות ניקוז  ברמות שונות ובהיבטים משפטיים בלווי וקידום פרויקטים בתחומי הנגר העילי ואגני.

קהל היעד 
יום העיון  מיועד למנהלי ומהנדסי מחלקות ניקוז, רשויות הניקוז השונות , אדריכלי ערים חברות התכנון, מהנדסים יועצים, ורגולטורים כמו כן למהנדסי הביצוע העוסקים בעבודות תשתיות ופיתוח. הוא מתאים הן למהנדסים מתחילים אשר ירחיבו השכלתם וניסיונם בנושא והן למהנדסים מנוסים המעוניינים להרחיב את הידע ואת החידושים ברגולציה והדרישות בנושא.

דמי השתתפות

חבר איגוד, חבר לשכת המהנדסים (מהנדסים אזרחים) 45  ₪
אחר 65 ₪

חברות ממשלתיות המעוניינות לרשום מהנדסים ליום העיון – נא לפנות למזכירות האיגוד להרשמה בטל: 03-7524075 או במייל ל- info@engineering.org.il

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה