סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

DELVA Landscape Architects/Urbanism

Rens-Wijnakker-DELVA-Landscape-Architects

משנים את המשחק באדריכלות נוף אורבנית

פרויקט רובע בויקסלוטרם (Buiksloterham) הוא אחד הפרויקטים האורבניים השאפתניים הקיימים היום בהולנד ובכלל שמטרתו להפוך אזור מתועש ישן באמסטרדם לשכונה מתקדמת המביאה לכדי מימוש את צרכי ההווה והעתיד והפיכת לחכמה, חברתית ומעגלית. אם נתעכב על המושג האחרון, משמעותו להגשים את השאיפה לסגירת המעגל של שימוש במשאבים כמו אנרגיה, מים ומוצרים ההופכים לפסולת, כך שהשימוש בהם יעשה באופן מושכל ויביא למינימום ההכרחי יצירה של פסולת להטמנה וזיהום.

"הפרויקט נולד מתוך העולם הכאוטי של התכנון העירוני שצמח מלמטה למעלה ומלמעלה למטה בו זמנית ושבו תהליכי עיצוב קואפרטיבים מקומיים התחוללו במקביל לתכנון העירוני המסורתי." אומר אדריכל הנוף סטיבן דלבה (Delva) מ- DELVA Landscape Architects/Urbanism המשתייך לקבוצה של משרדים ואנשי מקצוע שמתפקידם להוביל את הפרויקט השאפתני.

האזור המתועש לשעבר הפך במהרה למעבדה חיה לניסויים שיתרמו לשינוי העיר והפיכתה למקיימת "בכדי לממש את המטרות הללו, שותפויות ומודלים עסקיים חדשים נוצרו. גופים מסורתיים חושבים מחדש על תפקידם ברובע, שירותים קיימים מוחלפים בידי שחקנים חדשים, מבנים ונופים מעוצבים ומפותחים בעבודה משותפת. לא רק שחוקי המשחק משתנים, המשחק עצמו שונה." מציין דלבה באתר האינטרנט.

DELVA Landscape Architects נוסד על ידי סטיבן דלבה ב-2008 וממוקם באנטוורפן ובאמסטרדם. דלבה עצמו הוא בוגר המחלקה לארכיטקטורה נופית מאוניברסיטת גאנט ורכש את ה-MA מהאקדמיה לארכיטקטורה באמסטרדם. המשרד מזוהה עם פרויקטים מורכבים דוגמת רובע בויקסלוטרם המתמודדים עם אתגרי קיימות, תשתיות ושינוי המשמעות של מרחבים ציבוריים. עבודות אלו זיכו את המשרד בהכרה עולמית. דלבה עצמו הינו שופט אורח במספר רב של אוניברסיטאות בינלאומיות ומלמד דרך קבע באוניברסיטת Leuven שבבלגיה ובאקדמיה לארכיטקטורה באמסטרדם.

בואו להאזין לדלבה בכנס על כיצד משלבים אדריכלות נוף בתכנון מתקדם של אורבניזם.

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה