סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
אוניברסיטת בר אילן
שתפו ברשת

סיור מקצועי: אדריכלות יוצרת קהילה- מעונות הסטודנטים באוניברסיטת בר-אילן

איך מייצרים זהות למבנים?  

בואו לסייר איתנו במעונות סטודנטים שתכנונם האדריכלי מייצג ערכים שוויוניים ושעומדים בדירוג שני כוכבים ודירוג אנרגטי A בתקן בנייה ירוקה.  

מעונות סטודנטים הינו מרחב אשר מייצר סביבת חיים שלמה לפרט ולקהילה, המתרחשת בחללים משותפים (Sharing Spaces). שני מבני המעונות החדשים באוניברסיטת בר אילן זכו לתכנון אדריכלי ייחודי – שניהם עיגולים שווים בקוטר של 60 מ' הטובלים בפארק ירוק, המייצגים כך ערכים שוויוניים. כל דירת סטודנט נמצאת במרחק שווה מהמרכז כך שכולם רואים את כולם. במרכז יש פטיו פנימי ירוק, המהווה מקום אידיאלי למפגשים חברתיים תחת כיפת השמיים. סביב הפטיו תוכננה רמפה מעגלית, שגם בה ניתן להלך ולטייל בין הקומות.

בתכנון מעונות בר אילן הושם דגש על תכנון חללים משותפים למפגשים, בקני מידה שונים: מכיכר כניסה עירונית אל פארק רחב המשותף למבני המתחם, דרך חצרות פנימיות לכל בניין וחללים משותפים בקומות עצמן וביחידות הדיור.

הבחירה להצמיד את בנייני המעונות לדופן הרחוב מסביב למעונות, תוך ניצול ההפרש הטופוגרפי הקיים במגרש, הייתה על מנת לאפשר תכנון פארק ירוק לשימושם של הסטודנטים ותושבי שכונות המגורים הקרובות. בינוי כזה אפשר שימוש בשטח בצורה מיטבית, כיוון שהוא נותן אופציה להוספת מבנים בעתיד, בהתאם לצורך. ניצול ההפרש הטופוגרפי יצר מעטפת אבטחה טבעית בין הסביבה למתחם האוניברסיטה וצמצם את השימוש בגדרות.

פיתוח הנוף בפרויקט, כאלמנט מרכזי בתכנון, כולל מערכת שבילים וצירים נגישים הקושרים בין הבניינים השונים ומחברים, בעזרת טרסה הגולשת ממפלס הרחוב למפלס הפארק, את המתחם החדש לסביבה ולאוניברסיטה עצמה.

אחד האתגרים התכנוניים היה יצירת זהות למבנים, על אף הריבוי והחזרתיות של הדירות. בחירת תכנון בניין עגול אפשרה הקטנת שטח חזית הנחשפת במבט אחד, פתרון נוסף היה עיצוב מכוון של החסרות של חללים כפולים, ליצירת שטחי אירוח המביטים החוצה לפארק. גם בקומה התשיעית תוכנן חלל משותף של מרפסת מאד גדולה ופתוחה, המשקיפה אל הנוף הירוק של הפארק.

מספר המקומות מוגבל, שריינו בהקדם !

מדריכי הסיור:
מיכל ויטל | יועצת בניה ירוקה , מנכ"ל ובעלים של חברת ויטל הררי מתכננים ויועצים בע"מ
אדר' ניצה פיק | בעלים פיק אדריכלים
מוטי צ'מרינסקי | מנכ"ל קמפוס אלקטרה
דורי שביב | מנכ"ל חברת "שביב מהנדסים"

מועד הסיור:
יום ד' | 15.03.2023 | 12:00-14:00

עלויות:
מחיר חברי מועצה: 55 ש"ח
מחיר רגיל מלא: 65 ש"ח

לפרטים נוספים:
חנין גנאם | Haneen.ganam@ilgbc.org

סגירה
הרשמה
סיור מקצועי: אדריכלות יוצרת קהילה- מעונות הסטודנטים באוניברסיטת בר-אילן
  • מלאו את הפרטים הבאים על מנת להרשם
    wait
    * מילוי שדות חובה
    המשך לתשלום
עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה