סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
שתפו ברשת

סיור מקצועי ברצלונה - ספרד | ספטמבר 2022

"מודל ברצלונה" – על אורבניזם וקיימות בבירת קטלוניה 
המופע האורבני של ברצלונה, מצייר בפנינו את צמיחתה ועיצובה מחדש של העיר, המשיקים, כמעט תמיד, לקצב התרחשויות אורבאניות יוצאות מן הרגיל, שינויים פוליטיים ותמורות סוציו-אקונומיות (הריסת חומות העיר העתיקה ותוכנית הרחבתה במחציתה של המאה ה-19, התערוכות הבינלאומיות, מלחמת האזרחים, שנות הדיקטטורה, המשבר הכלכלי של שנות השבעים, תחילתה של הדמוקרטיה וביסוס מעמדה כבירת המטרופולין).

העיר, מהצפופות באירופה, שגבולותיה הפיסיים הברורים אינם מאפשרים את התרחבותה, בחרה "להמציא" את עצמה מחדש בהתאם לתמורות העוברות על העיר המודרנית, מטרופולין, עם כניסתה למאה העשרים ואחת. אסטרטגיית ההתחדשות העירונית של שנות השמונים, שכונתה מאוחר יותר "מודל ברצלונה", שימשה דוגמה לעולם כולו. הזרעים שנטמנו במעבר מהעידן התעשייתי לפוסט-תעשייתי ומעידן הדיקטטורה לדמוקרטיה, צמחו ולבלבו בתקופת האולימפיאדה בשנת 1992, שיאו של "הנס האורבני-כלכלי", וממשיכים ללבלב עד היום. ההתחדשות העירונית  אותה חוותה העיר בשנים האחרונות בקני המידה שונים, העירוני והמטרופוליטני, הינה תהליך מרתק ולעיתים שנוי במחלוקת.

במהלך הסיור נקרא את העיר ואת אותן אפיזודות אורבניסטיות, מרקמים עירוניים ומרחבים ציבוריים ייחודיים השמים במרכז את הולכי הרגל,  אשר מיקמו את ברצלונה במרכז הדיון האורבני, הלאומי והבינלאומי,  תוך הפניית זרקור לגישות עכשוויות בעיצוב עירוני ולעולם הקיימות. לסיור יצטרפו אנשי מקצוע מקומיים ויחד איתם נדון אודות פניה העתידיים של העיר.

הצטרפו לסיור המרתק, המעמיק והצבעוני.

*תוכן מפורט של הסיור יישלח בסמוך למועד.

אודות מדריכת הסיור:
ענת צ'רבינסקי הינה חברת הועד המנהל של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, היא מכהנת כסמנכ"לית ואדריכלית ראשית בתדהר. נסיונה של ענת מגוון מאוד וכולל עשייה במגזרים השונים, הפרטי, הציבורי והעסקי, תוך שילוב הוראה באקדמיה.
ענת התגוררה בברצלונה בשנים 2000–2010, ובמהלכן רכשה את השכלתה (תואר ראשון בארכיטקטורה ותואר שני בתכנון אורבני)  ואת אהבתה לתחום התכנון האורבני. עם שובה לארץ הצטרפה במקביל לעבודתה כעצמאית לסגלי ההוראה בבצלאל ובויצ"ו חיפה, והנחתה פרויקט גמר וסמינרים בתכנון אורבני במחלקה לארכיטקטורה.
בעברה עבדה בעיריית כפר סבא , תחילה כאדריכלית העיר ובהמשך כמהנדסת העיר ומנהלת אגף הנדסה. ענת הצטרפה לשירות הציבורי לאחר שעבדה שנים כאדריכלית בתחום הפרטי והתמחתה בתכנון אורבני, תחילה כשכירה ולאחר מכן כעצמאית.
בשנים האחרונות במסגרת עבודתה בתדהר, מנהלת ענת את מחלקת התכנון האורבני של החברה ומובילה תכניות בניין עיר רבות ומגוונות, החל משלב הייזום ועד למימוש הפרוייקטים, ומובילה בחברה את תחום הקיימות.

ימי הסיור:
יום שלישי, רביעי וחמישי | 20-21-22 ספטמבר 2022
רגע לפני החגים, מסיירים!

עלויות:
10 ראשונים: 2,950 ש"ח
מחיר חברים: 3,400 ש"ח
מחיר רגיל מלא: 3,800 ש"ח
*המחיר כולל את כלל התוכן המקצועי, כניסה לאתרים, תח"צ בשלושת הימים וכן ארוחת צהריים + ארוחת ערב משותפת.
לא כולל עלויות לינה וטיסות.

מספר המקומות מוגבל וחשוב לשריין מקומות מראש!

לפרטים נוספים ושאלות:
עינת גראור | einat@ilgbc.org | 0547-514317

מסמכים רלוונטים

  • תוכנית סיור מקצועי ברצלונה ספטמבר 2022 צפייה
סגירה
הרשמה
סיור מקצועי ברצלונה - ספרד | ספטמבר 2022
  • מלאו את הפרטים הבאים על מנת להרשם
    wait
    * מילוי שדות חובה
    המשך לתשלום
עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה