סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
אוטודסק, שד' רוטשילד 22, תל אביב
שתפו ברשת

יום עיון BIM, קיימות ובנייה ירוקה

מהפכת המידע ותרומתה לתכנון בר קיימא

בשנים האחרונות תחום הבניה בעולם ובארץ עובר מהפכה בתחום התכנון – המעבר מתכנון דו מימדי בעזרת כלי תיב״מ בסיסיים (דוגמת Autocad ודומיו) לכלים תלת מימדיים הנסמכים על בסיס נתונים (דוגמת Revit ומקבילותיה).
Building Information Modeling, או BIM בקיצור, היא מתודולוגיית תכנון אינטגרטיבית המחברת את כל העוסקים בתכנון הפרויקט למודל תלת מימדי אחד. ממודל זה ניתן לגזור מידע רב, כגון תוכניות אדריכליות, כתבי כמויות, אנליזות סטרוקטורליות, תיאום מערכות, וכמו כן סימולציות תרמיות, בדיקות הצללה ורוח, בדיקות אור טבעי ועוד.

על מנת לנצל את מודל ה-BIM באופן מיטבי, על כל העוסקים במלאכה לעבוד על פלטפורמה אחת בשיתוף פעולה מלא. גורמים רבים בתחום הנדל״ן החלו לדרוש מצוותי התכנון עבודה במתודה זו. כיום בשוק הישראלי ישנם מספר לא מבוטל של יזמים, אדריכלים ומהנדסים שעובדים בBIM בלבד. מגמה זו התגברה מאוד בשנתיים האחרונות ותמשיך להתקדם עד יישור קו עם המדינות המפותחות כגון בריטניה וארה״ב, בהן רוב הפרויקטים המוחלט מתבצע בBIM.

בתחום הבנייה הירוקה, לעומת זאת, נפוץ כיום בארץ שימוש בתוכנות שונות שאינן מבוססות BIM, הגוזלות זמן יקר מן העוסקים בבדיקות וסימולציות לתכנון בר-קיימא, וחסר חיבור בין הכלים בהם משתמש צוות התכנון (אדריכל, מהנדס קונסטרוקציה ומהנדס מערכות), לבין הכלים המיועדים לניתוח תפקוד אנרגטי, הצללה, תאורה טבעית וכו'.

הכרת טכנולוגיית BIM והטמעתה בעבודה השוטפת של יועצי בנייה ירוקה כחלק מצוות התכנון, יכולה להוות מנוף לייעול ושיפור תהליך התכנון והניתוח, ובעזרתה, לא רק ייחסך זמן רב, אלא אף ניתן יהיה לתכנן את המבנה מראש כך שיעמוד בתנאים לבנייה ירוקה, תוך שימוש בכלים מדויקים ואמינים שייצרו סימולציה מבוססת על תכונות המבנה הנגזרות ממודל האדריכלות.

מאחר וכיום משרדי תכנון רבים כבר מייצרים מודלים כאלה, מתבקש כי יועצי הבנייה הירוקה יוכלו להשתמש בהם לביצוע ניתוחים ולהשתלב טוב יותר בתהליך התכנון. החל מהתכנון הראשוני ועד גזירת הסרט.

אנו מזמינים אתכם להכיר את עקרונות הטכנולוגיה ואת מתודולוגיית העבודה עם BIM, לשמוע ממומחים בתחום על תהליך תכנון מבוסס BIM ועל ההזדמנויות שהוא מאפשר ליצירת פרויקטים טובים יותר, שיתפקדו טוב יותר ויהיו ירוקים יותר, וכל זאת, תוך שיפור וייעול תהליך העבודה הקיים היום. יועצי ומתכנני בנייה ירוקה שייכנסו לרצף העבודה ב-BIM, יוכלו ליצור לעצמם יתרון תחרותי ולדחוף קדימה את שיטות עבודתם ואת ענף הבנייה הירוקה.

מסמכים רלוונטים

סגירה
הרשמה
יום עיון BIM, קיימות ובנייה ירוקה
  • מלאו את הפרטים הבאים על מנת להרשם
    wait
    * מילוי שדות חובה
    המשך לתשלום
עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה