סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
מקוון-לינק ישלח לקראת המועד
שתפו ברשת

יום עיון מקוון - מפת הדרכים לקידום בנייה מאופסת באנרגיה בישראל

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה ומשרד האנרגיה מזמינים אתכם ליום עיון מקוון מרתק בנושא בנייה מאופסת אנרגיה בישראל.

גידול באוכלוסייה משפיע על צרכי הבינוי במדינת ישראל, ומחייב תוספת של כ-1.2 מיליון יחידות דיור חדשות עד לשנת 2035, מספר הזהה למספר יחידות הדיור הקיימות כיום. זאת, לצד עלייה ברמת החיים, שתביא לעלייה בצריכת האנרגיה. מבנים בישראל אחראים לכ-40% מכלל צריכת האנרגיה, וכן לשליש מסך פליטות גזי החממה. על מנת לעמוד באתגרים הלאומיים להפחתת פליטות גזי חממה, הגדלת כושר ייצור האנרגיה והגעה ל-30% ייצור אנרגיה מאנרגיות מתחדשות בהתאם ליעדי משרד האנרגיה, קיים הכרח לייצר אנרגיות מתחדשות גם במרחב הבנוי בישראל.

בנייה מאופסת אנרגיה עונה על האתגרים שהוזכרו לעיל ומקדמת יעדי כושר ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות. מבנים מאופסים באנרגיה  (Zero Energy Building – ZEB, או zero net energy – ZNE) הם מבנים אשר צריכת האנרגיה השנתית שלהם היא אפס, או כמעט אפס (לאחר קיזוז כמות האנרגיה המיוצרת בהם), וזאת מבלי לפגוע בתנאי הנוחות בהם.

ביום עיון זה נציג את יעדי הממשלה לאיפוס באנרגיה של המבנים השונים עד לשנת 2030, נכיר את מסמך ההגדרות ושיטות החישוב לתכנון מבנים מאופסים באנרגיה, נחשוף את הקול קורא של משרד האנרגיה והמועצה הישראלית לבנייה ירוקה למבנים מאופסים באנרגיה בשלב תכנון וביצוע, וכן נשמע הרצאה מעוררת השראה על מבנים מאופסים בצריכת אנרגיה בעולם מפי: אוריאל בבצ'יק מנהל אגף אנרגיה מקיימת,  Tamar Warburg, AIA, LEED AP BD+C,   Director of Sustainability and Resilience at Sasaki, אדר' חן שליטא – אלפא פרויקטים ירוקים, יועצים למשרד האנרגיה בנושא תכנון מאופס אנרגיה, אדר' נירית עמיר – יועצת למשרד האנרגיה בנושא מבנים מאופסי אנרגיה, בני כהן – מנהל מקצועי במועצה הישראלית לבנייה ירוקה.

יום העיון יתקיים בזום וחינם אך מותנה בהרשמה מראש 

מסמכים רלוונטים

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה