סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה
שתפו ברשת

עלויות בנייה ירוקה

עלויות בנייה ירוקה

עלויות בנייה ירוקה – בסקירה של נתוני עלויות בנייה ירוקה כפי שנבדקו בישראל ובעולם בשנים האחרונות, נמצא כי עלות ההשקעה בבנייה ירוקה משתנה בהתאם לרמת ההסמכה של תקן הבנייה הירוקה והיא מהווה בישראל בין 1%- 5% מהעלות הכוללת של הבנייה בבנייני משרדים, מגורים ומלונאות.
מחקר שערכה המועצה הישראלית לבנייה ירוקה ניתח את העלויות הכלכליות של בנייה ירוקה והשווה אותן לעלויות של בנייה קונבנציונאלית בהתבסס על שני מקרי מבחן של בנייני מגורים אשר קיבלו תו ירוק בדרגת מצטיין לפי התקן הישראלי לבנייה ירוקה ת"י 5281. מהמחקר עולה ששיעור ההשקעה הנוספת הנדרשת בגין עמידה בתקן לבנייה ירוקה ביחס לעלות הבניינים הוא 4.1% ו- 2.1%.

למעבר למרכז המידע שלנו עם כל המחקרים העדכניים לחצו כאן

נתונים אלו שנמצאו בישראל, תואמים את הנתונים שנמצאו בחו"ל, המציינים טווח של 0%- 10% כאשר על פי רוב הפרמיה הירוקה להסמכה בסיסית הינה בטווח של 2%-0%. חשוב לציין כי במדינות מפותחות בעולם, חלק ממרכיבי הבנייה הירוקה הוטמעו במהלך השנים בבנייה הסטנדרטית ולכן עלות התוספת עבור בנייה ירוקה נמוכה יחסית.

כמו כן, עם הגידול בפרויקטים של בנייה ירוקה והטמעת פרקטיקות של בנייה ירוקה בתפוצה רחבה, העלויות המשויכות לבנייה ירוקה הולכות ויורדות עם הזמן. הטמעה רחבה של בנייה ירוקה מובילה להתפתחותם של שווקים מקומיים אשר מוזילים את העלויות ומאפשרים מענה רחב ופתרונות מגוונים לדרישות הרגולטוריות.

תועלות הבנייה הירוקה

מחקרים בישראל ובעולם מראים תועלות כלכליות ותועלות סביבתיות להטמעה של בנייה ירוקה, כאשר החזר ההשקעה מתבטא בעיקר בצמצום צריכת האנרגיה והמים וירידה בהוצאות התפעול והתחזוקה. בכל המקרים נמצא כי ההשקעה הנוספת בגין הבנייה הירוקה מחזירה את עצמה תוך מספר שנים.

תועלות נוספות שלא ניתן לכמת כלכלית אך הינן בעלות השפעות כלכליות קשורות בשביעות רצון המשתמשים במבנה, שיפור בבריאות המשתמשים ועלייה בפרודוקטיביות של עובדים ותלמידים. כמו כן, לבנייה ירוקה תועלות גם ברמה הלאומית הבאות לידי ביטוי בביטול הצורך בהקמת תחנות כוח חדשות, בצמצום הקמה של תשתיות בינוי חדשות ובהגברת העמידות הלאומית מול תנודות בשוק האנרגיה העולמי.

למחקר אודות עלויות בנייה ירוקה בבנייני משרדים בישראל לחצו כאן

למחקר אודות עלויות בנייה ירוקה בבנייני מגורים בישראל לחצו כאן

למחקר אודות עלויות ותועלות של בנייה ירוקה בעולם לחצו כאן

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה