סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

Urban95

לכל ילד וילדה הזכות לעיר

מה זה אומר? למה כל כך חשוב לתכנן ערים עבור ילדים בגיל הרך? איך תקופת הקורונה השפיעה על ההתייחסות שלנו כתושבים למרחב הציבורי, ומה מקבלי ההחלטות ברשויות המקומיות יכולים לעשות כדי לעזור לנו?

רוצות לשתף אתכם בפרויקט חדש ומרגש שהתחלנו: Urban95

תכנית Urban95 בישראל בהובלת המועצה לבניה ירוקה, בשיתוף ותמיכת קרן ברנרד ון-ליר, היא חלק מאסטרטגיית Urban95 העולמית, המבקשת לקדם תכנון, עיצוב וניהול של ערים תוססות ובריאות הנותנות מענה לצרכיהם של ילדים צעירים ומשפחותיהם. התכנית עוזרת לבעלי תפקידים ברשויות המקומיות להבין איך חווים את העיר התושבים הקטנים שלה, הילדים, מגובה 95 ס"מ. התכנית פועלת במספר מדינות ברחבי העולם ומציעה ידע וליווי לתכנון ופיתוח מרחב עירוני איכותי, בריא ונגיש, המותאם לילדים בגיל הרך ובני משפחותיהם: בסביבות המגורים, במרחבים הציבוריים, במוסדות הציבור, בתחום הניידות והתחבורה.

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, תטמיע את ערכי urban 95 במספר ערים בפריפריה החברתית והגאוגרפית בישראל. בשבילנו זו הזדמנות מצוינת לשלב כוחות עם פרויקטים שאנו עובדים עליהם כרגע כמו שכונה 360, מראה מקום, העירה ובזכות הדרך, ולייצר תובנות חדשות ושיתופי פעולה נרחבים.

אדר' ענת הורוביץ הראל, חוקרת בכירה במועצה ויועצת מקצועית לפרויקט Urban95 משתפת בהרצאתה "ילדות בעיר: אתגרים ומגמות" את עקרונות התכנית והסיבות לבחירה שלנו להיכנס בשלב הראשון לשתי רשויות מקומיות, אחת בחברה החרדית ואחת בחברה הערבית. גם אדר' בשמת צפדיה וולף מנהלת היחידה לתכנון פיתוח קהילתי ופרופ' אדר' נעמי אנג'ל מתארחות ומספרות על ההתמודדות של ת"א יפו בתקופת הקורונה, בעיר שכבר נחשבת לעיר urban 95 וותיקה.

 

 

לינק אתר קרן ברנרד ון ליר: bernardvanleer.org

 

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה