סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

תחרות ארצית בנושא מבני חינוך מאופסי אנרגייה

 

במסגרת המאמץ הגלובלי למאבק במשבר האקלים והמאמץ הלאומי של ישראל לצמצום פליטות פחמן, אנו מזמינים אתכם להשתתף בתחרות ארצית שמטרתה צמצום צריכת האנרגייה של בתי ספר והעלאת מודעות לאפשרות להתנהלות של צריכת אנרגייה מאופסת (ייצור החשמל שווה לצריכה או גדול מהצריכה) במבני חינוך.

התחרות היא מיזם משותף של משרד האנרגייה, המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה. במסגרת זו תתקיים תחרות לכל היותר לעשרה בתי ספר אשר מותקנת בהם מערכת פוטו וולטאית ויכולת לייצר חשמל או בתי ספר הנמצאים בתהליך התקנה שהסתיים עד לאוקטובר 2020.

התחרות תתקיים בשנת הלימודים תשפ"א 2021-2020. במהלך השנה ייחשפו בתי הספר המשתתפים בתחרות למידע ולנתונים בדבר התייעלות באנרגייה. המטרה היא לבנות עם התלמידים יחד תוכנית פעולה להפיכת בית הספר למאופס אנרגייה. התחרות תכלול הגשה של תוכנית הפעולה כמו גם מדידה בפועל של צריכת האנרגייה לעומת ייצור האנרגייה של בית הספר בחודשים שייבחרו בהשוואה לשנה הקודמת.

בשל המציאות החדשה של קורונה ייתכנו שינויים במבנה התוכנית ובלוחות הזמנים. התוכנית תותאם ותתאפשר פעילות מקוונת. זוהי הזדמנות לפעילות מעשירה ולפעילות לילדים גם מהבית.

התכנסויות ומפגשים ייעשו כפוף לכללי משרד הבריאות ולמגבלות ההתכנסות שיהיו בתוקף באותה עת (מקצת מהמפגשים יהיו מקוונים).
אם תימשך למידה חלקית מהבית בשנת הלימודים תהיה צריכת החשמל בחצי הראשון של שנת הלימודים הקודמת (תש"ף) שבו הייתה פעילות מלאה מדד לצריכה המרבית בבית הספר. כשיתחדשו הלימודים כסדרם בבתי הספר תיעשה מדידה חודשית. אם הדבר לא יתאפשר תותאם התוכנית להתנהלות הביתית (בדיקת הצריכה הביתית).

תאריך אחרון להגשת מועמדות להשתתפות בתחרות – 23.12.2020 

לשאלות ולהבהרות אפשר לפנות אל:

  • חני פלג, הממונה על החינוך לקיימות, אגף מדעים במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך
    טלפון: 052-3637145
    דואר אלקטרוני: hanipel@education.gov.il
  • יפית סבג, המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
    טלפון: 03-7365498, נייד: 050-7409704
    דואר אלקטרוניyafit@ilgbc.org
עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה