סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

דבר המנכ"ל - דני פרגמן, מנכ"ל ש.ב.א

 

אתם חברים מייסדים במועצה. מה גרם לכם לרצות כבר אז להצטרף למועצה ישראלית לבניה ירוקה ?
חברת ש.ב.א. מחוברת לתחום הבנייה הירוקה כבר שנים רבות. תחילה דרך החברות שאנו מייצגים בארץ ולאחר מכן דרך העשייה שלנו. מששמענו שהוקמה המועצה לבניה ירוקה, הבנו שזאת ההזדמנות שלנו לתרום ולהיתרם לנושא חשוב זה ולהיות גורם מוביל בתחום.

 

כחברה מובילה בתעשיית השטיחים, מה הערך המוסף של מוצר זה לתפיסת הקיימות?
תעשיית השטיחים נחשבת מהתעשיות המובילות בעולם בתפיסת הקיימות שלה הודות למחשבה מרובה על מעגל חיי המוצר שהוביל לייצור של מוצרים בטכנולוגיות מתקדמות ובאיכות גבוהה. התוצאה בפועל היא מוצרים המורכבים מחומרי גלם להם השפעה סביבתית שלילית נמוכה ושבהם ניתן לעשות שימוש חוזר לאורך זמן ולהפחית את יצירת הפסולת ובזבוז אנרגיה מיותר בתהליך הייצור.

 

כיצד ניתן להשליך מהידע שצברתם כלפי ענף הבנייה הירוקה בכללותו?
הייתי ממליץ לחברות אחרות בתחום לאמץ את תפיסת מעגל חיי המוצר כחלק מהראייה האסטרטגית הכוללת. ניסיוננו מלמד שהטמעת החשיבה של הכלכלה המעגלית מביאה לשיפור בשורת הרווח המשולשת – התייעלות ושיפור ברווחיות של העסק, לצד תרומה לסביבה ולחברה בכללותה.

 

איך לדעתך עלינו להוביל לחינוך שוק להטמעת תפיסות מתקדמות שכאלה?
חינוך שוק הינו אחד האתגרים הגדולים הניצבים לפתחנו. לשם כך אני מאמין בכוחם של תקנים וסטנדרטים, מקומיים ובינלאומיים שיספקו ודאות ללקוחות וצרכנים כי האופן שבו הם פועלים הוא מוכר ונכון. הדוגמה המוחשית ביותר היא התקן הישראלי לבנייה ירוקה שמספק ודאות ומהווה זרז ליצירת שוק אבל הוא אינו היחידי. הייתי ממליץ לחבריי המבקשים לקדם את התחום הירוק לדרוש תקנים ירוקים גם עבור חומרים ומוצרים וכך לוודא שאנו מספקים פתרונות הוליסטים ויוצרים שוק רחב לאורח חיים ירוק ומקיים.

www.bas.co.il

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה