סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

דבר המנכ"ל: צביקה קליר – מנכ"ל TIGI

מה הקשר של TIGI לעולם הבנייה הירוקה?
TIGI היא חברת סטארט אפ ישראלית אשר פיתחה קולט שמש חדשני המייצר חום בנצילות גבוהה מאד גם כאשר מזג האויר קר וגם כאשר נדרשת טמפרטורה גבוהה – למשל בשימושים מסחריים (בתי מלון, בתי אבות, בתי חולים) ותעשייה (מפעלי מזון, מחלבות, מכבסות, תרופות וכד') הזקוקים לחום ב-65 עד 95 מעלות כל השנה. מכאן שהתועלת הישירה של TIGI לבנייה ירוקה היא בחסכון משמעותי בצריכת חשמל המיועדת לייצור חום. בנוסף, התקנת קולטי החברה מאפשרת ניצול נכון יותר של שטח הגג כך שבשטח הפנוי ניתן להתקין גם קולטים פוטו – וולטאים או אף לשימושים שונים כמו ליצרנות חקלאית ועוד.

 

כיצד חברות טכנולוגיה של בנייה ירוקה יכולות להצליח?
סטאט-אפים שמביאים טכנולוגיות חדשות לשוק נתקלים בדרך כלל בקשיי ילדות, בין היתר במאמץ לייצב טכנולוגיה חדשה כך שתתפקד לאורך שנים. עם זאת, החלק המאתגר הוא ללמד את השוק להתעלות מעל לחסמי חשדנות ושמרנות הנוגעים בשימוש בטכנולוגיה חדשה שאיננה מוכרת, אך יכולה להיות חסכונית ומשתלמת יותר עבורם.
מניסיוננו, הדרך להתמודד עם אתגר לימוד השוק היא באמצעות זמן ומשאבים. אלה מגיעים לרוב מכספי משקיעים המזהים את הפוטנציאל הגלום בטכנולוגיה אולם נראה כי כעת גם הממשלה, באמצעות התוכנית הממשלתית להפחתת פליטות גזי חממה, מתגייסת לסייע לחברות בעלות מוצר "בשל" באמצעות קרנות לתמיכה וערבויות מדינה לפרויקטים.

 

מה המסר שלך עבור לקוחות שאמורים ליישם טכנולוגיות חדשות לבנייה ירוקה?
אני מצפה מהלקוחות להפעיל שיקול דעת וללכת לפי הכיוון שהבנייה הירוקה מסמנת עבורנו – לחתור להטמעה של פתרונות מתקדמים ומשתלמים. בכך שונה למעשה הבנייה הירוקה מבנייה רגילה – ביכולת להיות צעד אחד לפני כולם, ביכולת לחשוב קדימה, להעז ולא להיות שמרן. זו הבשורה של TIGI וזו הציפייה משותפנו לדרך.

 

www.tigisolar.com

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה