סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

דבר המנכ"ל – ניב אדלשטיין/ מנכ"ל בלוקל-רביד

בלוקל-רביד – פתרונות בנייה מתקדמים

 

מה הביא אותך להתעסק בנושא הבנייה הירוקה?

התפיסה שמובילה אותנו בחשיבה על בנייה ירוקה רואה מעבר למוצר הירוק עצמו, היא צורת חשיבה רחבה המתייחסת לכלל התכונות הסביבתיות הדרושות לנו כחברה אנושית על מנת שחיינו כאן יהיו ברי-קיימא. כמנכ"ל אני מאמין שהעקרונות והערכים שלך באים ליידי ביטוי בעשייה ופעולה. לכן חשוב היה בעיניי שבלוקל-רביד לא רק תדבר "ירוק", אלא גם תבחר לפעול לצמצום הפגיעה בסביבה ולייצר בדרכים המשאירות עקבות סביבתיות מינימאליות. כפי שכבר כולנו מבינים מוצרי בנייה משפעים רבות על הסביבה בה אנו חיים. עם התפתחות תחום הקיימות והבנייה הירוקה עולה הצורך לבדוק באופן מדעי וברור את ההשפעות הסביבתיות של מוצרים שונים.

כשאנחנו בבלוקל-רביד חושבים על המוצר הבא שלנו אנחנו מתכננים את תהליך הייצור כך שיהיה נקי וידידותי לסביבה, בוחנים את חומרי הגלם כדי לצמצם את הפגיעה במשאבי הטבע, מתכננים את המוצר כך שהשימוש בו יגרום לחיסכון משמעותי באנרגיה. למעשה אנחנו חושבים ומנתחים את כל מחזור החיים של המוצר.

תהליך הבחינה של מחזור החיים מתחיל בשלב עיבוד חומרי הגלם וממשיך לאופן השינוע, תהליך היצור, השימוש והתחזוקה של המוצר ועד לסוף חייו של המוצר בתהליך הריסתו ומחזורו. כלי המדידה האמין ביותר להערכת מחזור החיים של המוצר הינו ה – LCA –Life Cycle Assessment ולכן, מיד עם אימוצם של התקנים הירוקים הבינלאומיים על-ידי התקינה הישראלית העמידה בלוקל-רביד את מוצריה לבחינה לצורך קבלת הצהרת מחזור חיים. בלוקי הפומיס של בלוקל רביד היו המוצרים הראשונים בישראל שקיבלו הצהרת מחזור חיים (LCA) בהתאם לכללי התקינה הישראלית והבינלאומית.

איך מצליחים בתחום?

הצלחה בתחום הבנייה הירוקה היא מעבר להצלחה עסקית, היא הצלחה שלנו כחברה! ולכן אנחנו חוקרים, לומדים, בודקים, מסבירים, מייצרים ודואגים לשיפור מתמיד. מבחינתנו זה אומר להמשיך ולאתגר את עצמנו ואת השוק בפיתוח מוצרים חדשים בעלי תכונות תרמיות מצוינות, שתורמים  משמעותית לחיסכון אנרגטי. חשוב להדגיש שצריך להשקיע הרבה זמן ומחשבה בחינוך הענף והשוק. זו אחת הסיבות שהחלטנו לפתח מחשבון דיגיטלי לניתוח מקצועי של חתכי קירות מבנים – כדי שהאדריכלים, המתכננים והבונים יוכלו לבדוק ולבחור בעצמם את המוצרים בעלי התכונות האידאליות בעבורם. המחשבון מאפשר לחשב בקלות וביעילות תכונות תרמיות מדויקות של קירות המבנה תוך השוואתן לדרישה שבתקן, הערכה של תכונות אקוסטיות עבור קול נישא באוויר, וכן את תרומת הקירות לתכונות האנרגטיות של מבני מגורים והערכת הניקוד לבנייה ירוקה למגורים ע"פ תקן 5281.

קישור למחשבון: http://blokal-ravid.7it.co.il

כיצד הממשלה צריכה לקדם את הנושא?

הממשלה צריכה להגדיל ולהרחיב את התקצוב והתמיכה בתעשיות הירוקות, להסיר חסמים ולייצר תמריצים ליצרנים ויזמים ולצד זה להמשיך ולפעול להסדרה ולפיתוח של התקנים הירוקים. עניין מרכזי שהממשלה צריכה לקדם הוא מדרג ליצרנים בעלי תו ירוק, בדומה למה שאנחנו מכירים בדירוג אנרגטי של מוצרים כך צריך להיות גם ליצרנים. חשוב שהצרכן יידע באיזו מידה המוצר שבו הוא משתמש הוא "ירוק" אבל הוא גם צריך לדעת באיזו מידה תהליך הייצור הוא "ירוק". מדרג כזה בתוך התו הירוק ייתן גם לנו כיצרנים מוטיבציה תמידית להשתפר ולהתקדם בתחום. אומנם אני מאמין גדול באחריות ובמעורבות של המדינה בתחומים רבים, אבל יחד עם זאת חשוב לזכור את האחריות שלנו כיצרנים, יזמים, אדריכלים ומתכננים. בסופו של דבר היוזמה והרצון שלנו לשפר ולפתח הם מרכיבים משמעותיים ביכולת לקדם באופן ממשי את הבנייה הירוקה בישראל.

blockal.co.il

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה