סגירה
צרו איתנו קשר

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
יגאל אלון 120, תל-אביב 6744326
טל 03-7365498 | פקס 03-7365496
info@ilgbc.org

* שדות חובה
שליחה

דבר המנכ"ל - מיכה שרייר, טמבור

טמבור, שהוקמה ב-1936, הפכה במרוצת השנים למותג מוכר בכל בית וכיום הינה החברה המובילה בישראל בשוק מוצרי הבנייה והצבע. החברה מציעה מגוון פתרונות רחב בשוק הצבע והבנייה, וזאת באמצעות שישה מפעלים ברחבי ישראל, פעילות בינלאומית ענפה ומערך הפצה רחב של למעלה מ-1200 ‘טמבוריות’ בפריסה ארצית. טמבור הינה חברה פרטית והיא חלק מ-KUSTO GROUP, תאגיד בינלאומי בעל אחזקות בתחומי הבנייה, התשתיות והאנרגיה.

מיכה שרייר, מנכ"ל טמבור עובד בטמבור כ 24 שנים מגוונות ומעניינות מתוכם 3 שנים בתפקיד מנכ"ל ו 4 שנים בתפקיד משנה למנכ"ל, מכיר היטב את העולמות בהם טמבור פעילה ועסוק בפיתוח וקידום הקבוצה אל העשורים הבאים.

 

1. איך הגעת להתעסק בבנייה ירוקה?

טמבור היא חברת מוצרי הבנייה בישראל, עם נוכחות כמעט בכל בית ומבנה, הבנו ש"כגודל ההשפעה, כך גודל האחריות". לכן לצד תפקידה של טמבור בבניית פני המדינה ועיצוב הערים וסביבות המגורים, באחריותנו וביכולתנו לקחת על עצמנו תפקיד נוסף ולהשפיע לטובה על סביבות החיים ולפעול על מנת לשפר את איכות החיים של התושבים בישראל והדורות הבאים. לפני למעלה משנה, בנינו אסטרטגיה חדשה לקבוצת טמבור שהובילה להרחבה ושינוי ערכי החברה במטרה למצב את טמבור כחברה שממשיכה להוביל את עתיד את התעשייה הישראלית אל מול האתגרים המקומיים והגלובליים.

 

2. איך טמבור תורמת לקידום התחום הירוק בישראל?

כחלק מאותה תכנית אסטרטגית חדשה של טמבור, נבנה עד סוף 2021 מפת דרכים עם יעדים ברורים לשנת 2030 המבוססת על ה-SDG (Sustainable Development Goals).

היום אנו פועלים רבות בנושא וטמבור היא המתקדמת ביותר מבחינה טכנולוגית ויישומית באמצעות מגוון רחב של פעולות כגון:

  • מעבר לשימוש באנרגיה סולארית ובחשמל המיוצר במערכת גנרציה מוזנת גז טבעי שתוקם בעכו ובאשקלון עד לסוף 2022.
  • מעבר לגז טבעי שחוסך שימוש בדלקים פוסיליים – כל המפעלים של טמבור עברו לשימוש אך ורק בגז טבעי.
  • שינוי פרומולציות והוצאת רכיבים מזהמים ושימוש בטכנולוגיות חדישות וידידותיות יותר לאדם ולסביבה, כמו השקת אקו2, FIRE DEFENDER, EVO MINERAL בידוד, קידום מוצרי עץ ומתכת מבוססי מים על פני מוצרים מבוססים סולוונט (ממס).
  • ניקוי קרקע, לרבות הוצאת מכלים טמונים ומעבר הדרגתי לשיטות ייצור חדישות ומזהמות פחות.
  • ועוד.

 

3. מה העתיד בשוק הבנייה הירוקה בישראל?

אני מאמין שהמהפכה הטכנולוגית הבאה תתרחש בעולם הבנייה והנדל"ן ושחברות כמו טמבור ישתנו מהותית באופן הייצור ובחומרי הגלם שישתמשו בהם. הדבר נכון גם לכל שיטות התכנון והבנייה. אנו כבר רואים כניסה של טכנולוגיות AI, תלת-מימד, תכנון סימולציות שכונתי ועירוני ועוד, כל אלה יחד עם התגברות הרגולציה בנושא הבניה הירוקה ושימוש בחומרים אקולוגיים כסטנדרט.

העתיד הוא בניינים ירוקים וחכמים, מאופסי אנרגיה –  כשהפוקוס הוא על המשאב היקר ביותר והוא ההון האנושי – כלומר דגש על איכות חיים ואיכות אוויר ברמה גבוהה למשתמשים. לכן יותר ויותר חברות גדולות ובינלאומיות יעבירו את המשרדים שלהם למשרדים שנבנו בבנייה ירוקה ובתקני פנים ירוקים.

 

4. טיפ להצלחה:

תקפצו למים. אין זמן טוב יותר מעכשיו להצטרף לתנועה ולהתחיל להשפיע לטובה בכל מה שאנו עוסקים בו.

tambour.co.il

עיצוב ופיתוח: RSVP קרן ברכה האתר נוסד בסיוע קרן ברכה
סגירה
הרשמה לניוזלטר
הרשמה